همه دسته بندی ها

درخواست نقل قول

پوشش گرافیکی بخش مهم سوئیچ غشایی

    پوشش گرافیکی که به آن پنل نیز می‌گویند، بخش مهمی از سوئیچ غشایی است که می‌تواند عملکرد کنترل و ظاهر زیبای مدرن را ارائه دهد. این با چاپ گرافیک و توضیحات متن بر روی موادی مانند PVC، PC و PET ساخته شده است. این از پلی استر و چسب چند لایه تشکیل شده است که می تواند مستقیماً از طریق اتصال تخته مدار انعطاف پذیر به تجهیزات الکترونیکی متصل شود.

درخواست
توضیحات:

پوشش گرافیکیپنل نیز بخش مهمی از سوئیچ غشایی است که می تواند عملکرد کنترلی و ظاهر زیبای مدرن را ارائه دهد. این با چاپ گرافیک و توضیحات متن بر روی موادی مانند PVC، PC و PET ساخته شده است. این از پلی استر و چسب چند لایه تشکیل شده است که می تواند مستقیماً از طریق اتصال تخته مدار انعطاف پذیر به تجهیزات الکترونیکی متصل شود.

از ماده به ماده

مواد اصلی مناسب برای ساخت پانل غشایی عبارتند از: PVC (پلی وینیل کلراید)، PC (پلی کربنات) و PET (پلی استر) با ضخامت 0.125 0.175 0.25 و سه سطح شنی، مات و صاف.

خواص فیزیکی و شیمیایی مواد PC خوب است و می تواند با بسیاری از جوهرها سازگار شود. این رایج ترین ماده برای پانل سوئیچ غشایی است. مواد PC را می توان به سطح ماسه و سطح صاف تقسیم کرد. دلیل انتخاب مواد سطح ماسه این است که استفاده از کلیدهای فیلم بیشتر محصولات الکترونیکی است و پنل مورد استفاده به عنوان سیستم کنترل نمی خواهد با نور تداخل پیدا کند، در حالی که سطح ماسه فقط دارای انعکاس پراکنده است که باعث ایجاد روشنایی نمی شود. بازتاب; در عین حال، به دلیل اینکه سطح مانند ماسه نامرتب است، عملکرد پوشاندن خراش ها را دارد. در مقابل، مواد صاف ویژگی های فوق را ندارند. اما به عنوان یک ماده صاف، اگر با چاپ پشتی ترکیب شود، رنگ درخشان تر به نظر می رسد. در مورد الزامات تزئینی قوی و عدم لمس مکرر، پانل اغلب از مواد صاف ساخته شده است، یا به دلیل نیازهای خاص برخی از قسمت های نمایشگر مانند LCD، انتخاب مواد صاف مطلوب تر است.

قیمت مواد PVC کمتر است، حدود نیمی از مواد PC. هنگام تولید محصولات عمرانی محبوب، مواد PVC می تواند هزینه تولید را کاهش دهد. در عین حال، مواد پی وی سی شکل پذیری خوبی دارد و می توان از آن برای گرافیک های سه بعدی پرس سرد استفاده کرد. ضخامت صفحه پی وی سی صاف به طور کلی بیش از 0.5 میلی متر است و هر دو طرف توسط PE یا کاغذ چسب محافظت می شود که بیشتر آنها برای ساخت پانل های تزئینی استفاده می شوند. ضخامت مواد PVC روی سطح ماسه معمولاً کمتر از 0.3 میلی متر است که عموماً توسط ورق با طول ثابت و بدون سیم پیچ عرضه می شود.

حالت سطح فیلم PET به سطح صاف و ماسه ریز تقسیم می شود. در حال حاضر برندهای اتوتکس بریتانیا و ژاپن تورای در چین رایج هستند. علاوه بر این، فیلم PET مقاوم در برابر PH Autotex برای محصولاتی با نیازهای بالا برای مقاومت در برابر خراش مناسب است، اما قیمت نسبتاً گران است. از آنجایی که ویژگی های عمومی فیلم PET را می توان با فیلم PC جایگزین کرد، پنل های PET زیادی وجود ندارد، مگر اینکه در موارد خاص مانند عایق، انعطاف پذیری، مقاومت در برابر حلال و سایر شرایطی که مواد دیگر نمی توانند برآورده کنند، از PET استفاده می شود.

پارامترهای

نوع غیر الاستیک

پارامترهای مکانیکی:
نیروی ضربه کلید:2 ± 20N
سکته:0.21 میلی متر ± 15٪
نوع ارتباط:چسب نقره
عمر سرویس:10 000 000
پارامترهای محیطی:
درجه حرارت:– 25 درجه سانتی گراد تا + 65 درجه سانتی گراد
دمای ذخیره سازی:– 30 درجه سانتی گراد تا + 85 درجه سانتی گراد
حفاظت:IP 65

نوع فنری

پارامترهای مکانیکی:
نیروی ضربه کلید:2.5 ± 20N
سکته:0.48 میلی متر ± 15٪
نوع ارتباط:فنر اس اس + چسب نقره
عمر سرویس:10 000 000
پارامترهای محیطی:
درجه حرارت:– 25 درجه سانتی گراد تا + 65 درجه سانتی گراد
دمای ذخیره سازی:– 30 درجه سانتی گراد تا + 85 درجه سانتی گراد
حفاظت:IP 65

نوع الاستیک کلید برجسته

پارامترهای مکانیکی:
نیروی ضربه کلید:1 تا 4N ± 30٪
سکته:0.5 تا 1 میلی متر ± 15٪
نوع ارتباط:چسب نقره
عمر سرویس:10 000 000
پارامترهای محیطی:
درجه حرارت:– 25 درجه سانتی گراد تا + 40 درجه سانتی گراد
دمای ذخیره سازی:– 30 درجه سانتی گراد تا + 70 درجه سانتی گراد
حفاظت:IP 65
پارامترهای برقی
ولتاژ کاری معمولی:24V
حداکثر ولتاژ کاری:50V
حداقل ولتاژ کاری:1V
جریان کار معمولی:30mA
حداکثر قدرت قابل کنترل:500mW
مقاومت مدار تماس:1 اهم / سانتی متر (فاصله 1 میلی متر)
قدرت دی الکتریک:250vrms
امپدانس عایق در 100 ولت:> 100 موم
حداکثر بازگشت تماس:<5 میلی ثانیه
سازگار با مدارهای TTL و COMS
جزئیات سریع

1. لایه پانل

لایه پانل به طور کلی از الگوها و کاراکترهای ظریف بر روی ورق شفاف بی رنگ مانند PET و PC کمتر از 0.25 میلی متر ساخته شده است. از آنجایی که وظیفه اصلی لایه پانل علامت گذاری و فشار دادن کلیدها است، مواد انتخاب شده باید دارای ویژگی های شفافیت بالا، چسبندگی جوهر بالا، قابلیت ارتجاعی بالا و مقاومت در برابر تاشو باشند.

2. لایه کوسن

عملکرد اصلی لایه بالشتک اتصال نزدیک لایه پانل و لایه مدار است تا به اثر آب بندی و اتصال دست یابد. ضخامت این لایه معمولا بین 0.02-0.05 میلی متر، با ویسکوزیته با استحکام بالا و ضد پیری لازم است. در تولید، چسب دو طرفه سوئیچ غشایی به طور کلی انتخاب می شود و برخی از آنها باید ضد آب و مقاوم در برابر دمای بالا باشند، بنابراین لایه بالشتک نیز باید از موادی با ویژگی های مختلف بر اساس نیاز استفاده کند.

3. لایه های بالایی و پایینی مدار کنترل

این لایه از فیلم پلی استر (PET) با عملکرد خوب به عنوان حامل شکل مدار سوئیچ استفاده می کند و از خمیر کربن خمیر نقره یا خمیر طلا روی آن استفاده می کند تا رسانایی داشته باشد. ضخامت آن به طور کلی بین 0.05-0.175 میلی متر است و رایج ترین مواد PET 0.125 میلی متر است.

4. لایه چسب

بین مدار بالایی و لایه مدار پایینی قرار دارد و نقش آب بندی و اتصال را ایفا می کند. معمولاً از چسب دو طرفه PET با ضخامت 0.05 تا 0.2 میلی متر استفاده می شود. هنگام انتخاب ماده این لایه، ضخامت کلی، عایق، لمس و آب بندی بسته کلید مدار محصول به طور کامل در نظر گرفته می شود.

5. لایه چسب پشت

استفاده از چسب پشتی ارتباط نزدیکی با نوع ماده ای دارد که سوئیچ غشایی با آن چسبانده شده است. اغلب از چسب دو طرفه معمولی، چسب 3M، چسب ضد آب و غیره استفاده می شود.


درخواست

دسته بندی های داغ